5 tygodni do startu – Wiolka to także pisarka

Praca Dla Biegacza

Na stronie wiolkaczurynska.pl pojawiły się zapisy do newslettera, godne uwagi jest, że Wiolka – wersja pisarka rozpoczęła promocję książki dla dzieci “Tronditle” – szczegóły na https://tronditle.pl/

Praca Dla Biegacza

Powrót do trenigu

Praca Dla BiegaczaPo kolejnych 2 wizytach u fizjoterapeutów i zgodzie trenera Wiolka wróciła do treningów. Na koniec pobudzenie  mięśni, taping i można ruszać na trasy, stopniowo zwiększając obciążenie. W tym tygodniu Wiolka przebiegła blisko 42 km i wykonała kilkanaście treningów wzmacniających i stabilizujących. Jest szansa na stopniowe zwiekszanie obciążeń, chociaż Wiolka powinna zachować chłodną głowę.

 

W przygotowaniach ważne są również eletrolity. Wiolka ma przygotowaną konkretną porcję, ale pies Floki  chciał przejąć elektrolity Firmy Thortz, bez wątpienia wiedział, że to dobry produkt.

Czworonożny przyjaciel – biegowy kumpel to prawdopodbnie jedna z ważniejszych motywacji dla wielu z nas. Chociaż psy lubią bieganie, to też warto pamiętać o motywacji dla nich. Istotnie elektrolity to prawie jak przysmaki.

Wydarzenia na drodze do startu

  • Serwer Traso spłonął, a wraz  z nim trasa biegu dookoła województwa pomorskiego. Na szczęście to nie było jedyne miejsce przechowywania danych, zatem trasa jest bezpieczna. Takie sytuacje pokazują ile zmiennych, ile zdarzeń może się wydarzyć podczas samych przygotowań. 
  • W tym tygodniu Wiolka utworzyła wydarzenia na Fabebook. “Bieg Wiolki”  https://fb.me/e/5evCDVK5T ,    w związku z tym każdy, kto jest zainteresowany projektem może się dopisać do wydarzenia. Zachęcamy do przebiegnięcia razem z Wiolka chociaż niewielkiego odcinka trasy biegu dookoła województwa pomorskiego. Wspólny bieg to będzie bezsprzecznie największa motywacja dla ultramaratonki.

Co jeszcze ważnego?

  • Wiolka ma nowe buty, wybrała model HOKA. Teoretycznie chciała w nich pokonać 85 km podczas sobotnich zawodów Lament Świętokrzyski, jednak ze względu na obostrzenia bieg został odwołany. Pierwszy raz 12 km  biegu po asfalcie (choć te buty są przeznaczone w teren) był bardzo udany. Najważniejsze, że już nic nie boli. 
  • W końcu dotarł do Wiolki pakiet startowy WOŚP.  

Czytaj więcej o biegu dookoła województwa pomorskiego

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij

Inne wpisy