Bieg dla Olgi

olga1

Są takie wydarzenia sportowe, obok których trudno jest przejść obojętnie. Niektóre bywają bardzo widowiskowe, inne spektakularne, a jeszcze inne niosą ze sobą bardzo duże emocje. Są również też takie, gdzie liczy się pomoc drugiemu człowiekowi. To eventy o charakterze  charytatywnym, których jest coraz więcej na biegowej mapie.

 

19 września tego roku w Bolszewie, miejscowości położonej w województwie pomorskim, odbędzie się bieg charytatywny pod nazwą “Olga jesteśmy z Tobą”. Jest on organizowany w ramach akcji, której celem jest zebranie środków na rehabilitację Olgi Łakomskiej, ratowniczki medycznej.

 

To 41-letnia mieszkanka Trójmiasta. Kocha ludzi i od zawsze chciała im pomagać. Dlatego właśnie postanowiła zostać ratowniczką medyczną. Uwielbia kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego oprócz wykonywania zawodu ratownika medycznego, jest także pilotem wycieczek, wychowawcą kolonijnym, ratownikiem wodnym, a także fotografem. Jak sama przyznaje, praca z ludźmi daje jej dużo energii do życia.

23 stycznia 2021 roku świat Olgi stanął w miejscu. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Jedyną nadzieją na wyzdrowienie była operacja przeszczepu szpiku od osoby niespokrewnionej. Od samego początku po diagnozie trwała intensywna walka z czasem i poszukiwanie potencjalnego dawcy. Po kilku miesiącach udało się znaleźć tzw.  bliźniaka genetycznego. Został nim 22–letni mężczyzna. Olga jest już po przeszczepie. Teraz jednak czeka ją długa droga,  by powrócić do pełnej sprawności. W tym celu potrzebna będzie mozolna i droga rehabilitacja. Dlatego właśnie Grupa Pomaganie Jest TAKIE Proste postanowiła zorganizować bieg charytatywny, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Olgi. Wszystkie  środki pochodzące z zapisów zostaną przekazane na jej rehabilitację. Oczywiście w trakcie eventu będzie można wpłacić dowolną sumę na ten cel.

W ramach wydarzenia odbędzie się bieg oraz marsz Nordic Walking dla dorosłych na dystansie 5 km, a dla dzieci i młodzieży zawody na 800 m. Koszt wpisowego, które można dokonać poprzez link: https://zrzutka.pl.wmz82v wynosi 10 zł od dziecka i 25 zł od osoby dorosłej. Podczas dokonywania wpłaty, należy podać swoje imię i nazwisko w celu późniejszej weryfikacji uczestnictwa. Ilość miejsc jest na razie nieograniczona. Zapisy na bieg odbywają się drogą elektroniczną na stronie www.elektronicznezapisy.pl.

 

Trasa biegu głównego (5 km), to 2,5 kilometrowa pętla po terenie leśnym, którą trzeba będzie pokonać dwukrotnie. Biuro zawodów usytuowane jest w Bolszewie na ulicy Leśnej 35A. W dniu imprezy będzie czynne od godz. 9:00. Start marszu Nordic Walking zaplanowano na godzinę 10:00, bieg dla dorosłych na 11:00, a bieg dzieci na 12:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek.

 

Partnerami wydarzenia są: Miasto Wejherowo, Starostwo Powiatowe Wejherowo, Gmina Wejherowo oraz North Event.

 

Wszelkie informacje dotyczące szczegółów można znaleźć na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/RatowniczkaOlga oraz na grupie Pomaganie Jest TAKIE Proste. Kontakt pod nr telefonu 667 498 010.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w biegu “Olga jesteśmy z Tobą”. Bądźmy w tym dniu razem z Olgą!

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij