Bieg Jedności z Ukrainą

bieg jedności

Fundacja Maraton Warszawski włącza się w akcję pomocy Ukrainie, bandycko napadniętej przez putinowską Rosję. 16. Półmaraton Warszawski w tym roku wystartuje pod nazwą  Warszawski Półmaraton Pokoju. Na starcie wolontariusze będą zbierać ubrania, które każdy może pozostawić na barierkach w strefie startu. Wszystkie te rzeczy zostaną przekazane potrzebującym. Grafika na koszulkach startowych dedykowanych na bieg, będzie w kolorach narodowych Ukrainy: niebieskim i żółtym.  

 

Fundacja Maraton Warszawski jest też inicjatorem wydarzenia o nazwie Bieg Jedności z Ukrainą.
– Bieg Jedności z Ukrainą ma nie tylko wyrazić naszą solidarność i wsparcie, ale też przynieść realną pomoc finansową osobom dotkniętym działaniami wojennymi – informują na swoim profilu organizatorzy.

 

Jest to wydarzenie wirtualne, które trwa już od 28 lutego. Zakończy się 27 marca podczas startu Warszawskiego Półmaratonu Pokoju, czyli 16. Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Uczestnicy Biegu Jedności z Ukrainą po zalogowaniu się na stronie organizatora będą mogli pobrać i sami wydrukować numery startowe wydarzenia. Natomiast zawodnicy biorący udział w tych ,,realnych” odbywających się 27 marca mogą na swoich koszulkach startowych umieścić dodatkowy numer startowy z nazwą wydarzenia, a po biegu zarejestrować uzyskane przez siebie wyniki.

 

Uczestnicy Biegu Jedności z Ukrainą sami decydują kiedy i gdzie pobiegną. Do wyboru mają 3 dystanse: 5 km, 10 km oraz 21,097 km, które należy zaznaczyć przy rejestracji.
Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie darowizny w kwocie 50 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej poprzez serwis https://www.payu.pl/.
Po wpłacie na stronie  https://rejestracja.maratonwarszawski.com/ przy nazwisku uczestnika biegu pojawi się przypisany mu numer startowy.

 

Podczas Biegu Jedności z Ukrainą prowadzone będą klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn oraz zawodników na wózkach oddzielnie dla wszystkich dystansów. Nazwiska wszystkich osób biorących udział w biegu znajdą się na oficjalnej liście z wynikami. Organizatorzy nie chcą generować dodatkowych kosztów, dlatego nie będą przyznawać medali za te wirtualne biegi, natomiast dają możliwość pobrania przez uczestników wydarzenia, indywidualnego certyfikatu, który będzie potwierdzał udział w Biegu Jedności z Ukrainą.

 

Organizatorzy wykonali też dodatkowy gest w kierunku obywateli Ukrainy, którzy za start w Warszawskim Półmaratonie Pokoju oraz New Balance Biegu na Piątkę, nie będą musieli wnosić opłaty startowej.

 

– Pokój i prawo do życia w pokoju to jedna z nadrzędnych wartości w życiu każdego człowieka – mówi prezes fundacji Marek Tronina. – Tym działaniem chcemy przypomnieć światu, jak bardzo musimy wszyscy go chronić.


Szczegółowy regulamin wydarzenia w linku: http://polmaratonwarszawski.com/biegjednosci-regulamin/

Informacje na temat wydarzenia: http://polmaratonwarszawski.com/

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij