Biegaczy charakteryzują cechy poszukiwane na rynku pracy

Zdjecia na www.pdb.pl (17)

Ten artykuł to taka ściąga dla pracodawców. Jeśli zastanawiacie się czy biegacze to wartościowi pracownicy koniecznie zapoznajcie się wynikami naszej ankiety.

W grupie Praca Dla Biegacza na Facebooku zadaliśmy pytanie „Jakie cechy posiadają biegacze, które wyróżniają nas na rynku pracy?”.

  

Na pierwszym miejscu uplasowała się wytrwałość zdobywając 19,5% głosów. 

Wytrwałość to cierpliwe, uparte dążenie do celu, niezrażanie się napotkanymi trudnościami. Jest to cecha, która sprawia, że podejmujemy i kontynuujemy działanie i jest brakującym elementem układanki, którą nazywamy sukcesem. To postawa „dam radę” „ nie poddam się, nawet pomimo przeciwności, jakie napotykamy na drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu. Powodzenie większości przedsięwzięć w dużej mierze zależy od wytrwałości i cierpliwości.

Wiele osób porzuca swoje cele, dobre pomysły zawodowe, ponieważ nie osiągają oczekiwanego i szybkiego zwrotu z inwestycji, tymczasem każda umiejętność wymaga długotrwałego doskonalenia, tak jak każda firma potrzebuje czasu, aby rozwinąć swoje biznesowe skrzydła

Drugie miejsce zajął upór w dążeniu do celu zdobywając 18,96% głosów.

PracaDlaBiegacza

Upór w dążeniu do celu – to cecha pozwalająca na konsekwentne realizowanie wyznaczonego celu.

Aby osiągnąć cel, dobrze jest mieć plan. Najlepiej by był prosty i możliwy do realizacji, warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy ten cel osiągnąć. Plan zwykle składa się z kroków, które należy podjąć, by przybliżyć się do wyznaczonego celu.

Aby poprawnie formułować cele warto zastosować metodę SMART-ER, mówi ona aby określić cel zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Specific – konkretny

Measurable – mierzalny

Ambitious – ambitny

Real – realny

Time defined – określony w czasie

Exciting – ekscytujący

Recorded – zapisany.

Trzecie miejsce w ankiecie cech wyróżniających biegaczy na rynku pracy zajęła umiejętność planowania, zyskując 15,77% głosów.

Planowanie to proces ustalania celów i odpowiednich działań, by je osiągnąć. Innymi słowy planowaniem możemy nazwać, projektowanie przyszłości takiej jakiej pragniemy.
Czy planowanie może być trudne? Tak. Ale czy warto poświęcać mu więcej czasu? Oczywiście. Korzyści z przejścia przez fazę bólu planowania mogą być ogromne, zapewniając większą wydajność, zmniejszając stres i przede wszystkim umożliwiając skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze. Dążeniu do zrealizowania celu!
Zatem planujmy: codzienność, wakacje, przyszłość!

PracaDlaBiegacza

Poza podium znalazła się determinacja zdobywając 11,36% głosów.

PracaDlaBiegacza

Determinacja – zdolność do podejmowania konkretnych, stanowczych decyzji spowodowana mocnym wewnętrznym przekonaniem i siłą woli.

Determinacja, to coś, co każe Ci działać bez względu na to czy masz motywację, czy też nie. Czy za oknem świeci słońce, czy pada śnieg!
Determinacja to również siła, która kieruje nas w kierunku osiągania celów z taką różnicą, że posiadamy dodatkowo głębokie pragnienie do realizowania tych celów pomimo trudności!

Piąte miejsce,  równie ważne, pozytywne nastawienie z wynikiem 10,73%.

Pozytywne nastawienie to chęć szukania każdego dnia powodów do uśmiechu. Pamiętaj, że najczęściej przyciągasz to samo, co dajesz, dlatego warto mieć pozytywne nastawienie!


Zbuduj pozytywny sposób myślenia, a pozytywne życie nastąpi. Pozytywne myślenie, pozytywne nastawianie do życia oraz ludzi pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia.

A kto z nas nie chciałby być szczęśliwy?
Pozytywni ludzie są bardziej zadowoleni. Są także o wiele bardziej wdzięczni, a to oznacza, że zdobywają wyższe poczucie spełnienia, w porównaniu do ludzi, których często dopadają negatywne myśli i pesymizm.

PracaDlaBiegacza

Listę sześciu najbardziej popularnych cech, wyróżniających biegaczy na rynku pracy zamyka systematyczność z wynikiem 9,46%.

PracaDlaBiegacza

Systematycznością nazywamy skrupulatnie i regularnie wykonywanie danej czynności, jest to działanie zgodnie z ustalonymi regułami, w ramach ustalonego planu.
Jak stać się systematycznym, skoro do tej pory budziło to w Tobie niechęć? Przede wszystkim należy uświadomić sobie wszelkie korzyści płynące z racjonalnego gospodarowania czasem i dążenia do celu w sposób zaplanowany. Wyższe stanowiska w pracy, atrakcyjniejsza figura, więcej wolnego czasu mniej stresu – to wszystko brzmi naprawdę zachęcająco. Osoby działające systematycznie, czyli znające siłę nawyków, odnoszą sukces!

Zastanawiasz się jeszcze, czy wśród biegaczy znajdziesz bardzo dobrych pracowników?

Czas powiedzieć sprawdzam i przejść do działania.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij