Biegowe drużyny pracownicze

bursztynowy

Dobrym pomysłem na integrację pracowników jest tworzenie w firmie drużyn sportowych. Takie inicjatywy mają wiele zalet. Bliższe poznanie się, dążenie do wspólnego celu, praca na wynik zespołu, budowanie zaangażowania, nauka cierpliwości oraz współpraca. Indywidualnie też zyskujemy, gdyż rośnie motywacja do trenowania, co pozytywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną.

 

Jest wiele zawodów biegowych, na których można wystawić swoją zakładową drużynę. Są takie, w których wynik poszczególnych zawodników jest sumowany, w innych przez cały dystans biegnie się razem, ale też bywają zmagania sztafetowe. Te ostatnie należą do bardzo widowiskowych. Ci zawodnicy, którzy aktualnie nie startują, mogą dopingować biegnącego oraz podpowiadać mu, na której pozycji się znajduje. Takie współzawodnictwo to świetny sposób na integrację pracowników i sprawdzenie ich umiejętności współpracy. Zawodnicy w jednakowych koszulkach z logo firmy, to również doskonała forma reklamy przedsiębiorstwa.

 

Imprezą, podczas której będzie można wystartować w sztafecie, jest Bursztynowy Festiwal Biegowy na Wyspie Sobieszewskiej – jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Gdańska. Zawody odbędą się jesienią tego roku w dniach od 9 do 11 października. Na Bursztynową Sztafetę organizatorzy bardzo gorąco zapraszają zwłaszcza firmowe drużyny sportowe. Zawody odbędą się w formule rywalizacji zespołów 3-osobowych na dystansie ok. 5 km. Teren, przez który zostaną poprowadzone trasy, jest bardzo malowniczy. Biegnie się po plaży, brzegiem morza oraz leśnymi ścieżkami. 

 

– Wystawiając zakładową drużynę w Bursztynowej Sztafecie, macie okazję do integracji swoich pracowników – przekonuje Monika Ekert współorganizatorka imprezy. – Pracodawcy w ten sposób wspierają swoich podwładnych w ich pasjach sportowych. Jest to również inwestycja w zacieśnianie więzi w zespole. Bardzo ważną kwestią jest też rywalizacja z innymi drużynami w duchu fair play. Firmowa drużyna pokazuje również, że nie ma dla niej  trudności nie do pokonania.  

 

Biegi sztafetowe to jedna z najbardziej ekscytujących form rywalizacji sportowej. Z jednej strony każdy zawodnik indywidualnie pokonuje wyznaczony dystans, z drugiej – to wysiłek całej drużyny składa się na jej wygraną. Nie ma lepszej okazji do budowania poczucia jedności w zespole ludzi, którzy na co dzień ze sobą pracują. Taka formuła rywalizacji pozwala również na aktywne kibicowanie przez publiczność – innych pracowników, czy ich rodziny.

 

Integracja podczas rywalizacji sportowej jest ważną kwestią w kształtowaniu postaw zespołu. W trakcie imprezy można nie tylko zmagać się sportowo, ale również razem miło spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrodniczych Wyspy Sobieszewskiej. Jest to miejsce niezwykłe: otaczają ją wody Zatoki Gdańskiej, Martwej Wisły, Przekopu Wisły i Wisły Śmiałej. Znajdują się tu szerokie plaże i wydmy pokryte sosnowymi lasami. To prawdziwy raj dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił podczas zawodów terenowych, na zróżnicowanym podłożu.

 

Po zmaganiach sportowych członkowie drużyny mogą spędzić czas, wspólnie piknikując czy też uczestnicząc w różnych zabawach. Na miejscu w hotelu, w którym będzie centrum zawodów, można także skorzystać ze strefy SPA, sauny i jacuzzi oraz zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Wspólny wyjazd na zawody łączy i pozwala dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Potem łatwiej jest rozwiązywać problemy w pracy i lepiej się ze sobą komunikować. Warto więc tworzyć biegowe drużyny w przedsiębiorstwie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij