Biegowe Wyzwanie

biegowe wyzwanie

W październiku 2019 roku Artur Sarosiek i jego żona wpadli na pomysł projektu, który polega na tworzeniu wydarzeń oraz wyzwań biegowych. Mają one za zadanie zmotywować do ruchu oraz regularnego uprawiania sportu. W poszczególnych wydarzeniach wyznaczony jest określony cel i dystans do pokonania. Gdy uczestnicy go zrealizują, to wysyłają do organizatorów potwierdzenie na ich adres mailowy. Później otrzymują za to medal, a czasami dodatkowo dedykowaną wydarzeniu koszulkę. Dla wielu ważne jest to, że można biegać w miejscu zamieszkania i nie trzeba jeździć na zawody czasami setki kilometrów. Pierwsze wydarzenie, jakie utworzył Artur Sarosiek, to był bieg świąteczny „ Rusz rzyć od stołu”.

 

W ramach projektu, który nosi nazwę Biegowe Wyzwanie, odbyło się już ok. 40 wydarzeń. Wzięło w nich udział ponad 40 tysięcy osób. Te najbardziej popularne to Projekt Północ – Południe, Bieg Niepodległości, Korona Himalajów i Karakorum, Bieg Dnia Kobiet, Bieg Powstania Warszawskiego i wiele innych. Oprócz tworzenia takich wirtualnych zawodów Artur Sarosiek organizuje też ,,realne” biegi górskie. Jednym z nich jest „Bieg Zbója” odbywający się w Beskidach, który otrzymał pięć nagród w kategorii najlepszy bieg górski w Polsce.

 

– Nasze projekty biegowe cieszą się dużą popularnością – mówi Artur Sarosiek. – Na niektóre wydarzenia potrafi się zarejestrować ponad 4 tysiące ludzi. Tak jest między innymi z Projektem Północ – Południe. Przede wszystkim oferujemy dobrą zabawę, możliwość rywalizacji. Do zdobycia są piękne medale, koszulki, kubki i wiele innych gadżetów. Ruch to zdrowie, a my poprzez tworzenie wydarzeń motywujemy do niego. Zawodnicy mają satysfakcję z biegu i szukają następnych wyzwań. My to oferujemy.

 

W ramach projektu Biegowe Wyzwanie realizowana jest Biegowa Korona Ziemi. Uczestnicy wybierają interesujący ich jeden z najwyższych szczytów na ziemi np. Mount Everest, a następnie pokonują dystans równy jego wysokości. W tym przypadku jest to 8848 metrów.  Później wysyłają potwierdzenie tej aktywności, a w zamian dostają pakiet. Jego zawartość jest uzależniona od wysokości wniesionej wcześniej opłaty startowej. Oprócz pamiątkowego medalu (odlewanego lub metalowego) uczestnik może otrzymać koszulkę, chustę wielofunkcyjną, opaski biegowe, kubki. Dodatkowo przy niektórych wyzwaniach zawodnicy otrzymują dostęp do platformy, w której wpisują własne wyniki i mogą na bieżąco monitorować swoje postępy porównując je z rezultatami innych osób. Każdy ,,pokonany szczyt” w ramach wydarzenia Biegowej Korony Ziemi, to element układanki, a całość tworzy obraz wszystkich kontynentów.

 

Cieszący się dużą popularnością projekt Północ-Południe polega na jak najszybszym pokonaniu 726 kilometrów (jest to odległość od Gwiazdy Północy do Rys). Uczestnicy biegają lub chodzą najczęściej wybierając trasy tam gdzie zamieszkują. W specjalnej tabelce wpisują też ilość dni potrzebną do realizacji wyzwania. Na stronie www.biegowewyzwanie.pl zawodnicy mają możliwość porównania swoich rezultatów z wynikami innych osób.

 

– Nasz projekt przede wszystkim ma na celu motywować do ruchu – przekonuje Artur Sarosiek. – Uczestnikom daje satysfakcję z realizacji wyzwań i pokonywania swoich słabości. Dzięki Biegowewyzwanie.pl mogą zdobyć wysokiej jakości koszulki biegowe, opaski czy kominy wielofunkcyjne. Wielką radością dla nas jako organizatorów jest to, że dzięki projektowi wiele osób zaczęło uprawiać bieganie i robi to nadal. Zaletą biegów wirtualnych jest możliwość rywalizacji w każdym momencie. Nie trzeba dojeżdżać na zawody, a można pobiegać tam gdzie się mieszka.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij