Ciekawe życie poza strefą komfortu

Praca Dla Biegacza

Zbyt mało wiem by być niekompetentnym

ŻYCIE JEST CIEKAWE POZA STREFĄ KOMFORTU

Poprzez życie, lata doświadczeń, pasma sukcesów i porażek, często ciężkiej pracy budujemy swoją strefę komfortu. Nie u wszystkich ta strefa powstaje równie szybko, niektórzy czekają na nią wiele lat i wcale nie jest związana tylko z obiektywnymi zasobami, którymi dysponujemy. Strefę komfortu wyznaczamy w naszej psychice i określamy ją jako coś czego nie chcemy już zmieniać. Większość z nas postrzega ją jako stabilizację.                 

 

Czasy się zmieniają, sytuacja lubi nas zaskakiwać. Co się dzieje, jeśli zdarzenia wokół zaburzają stabilizację? Pojawia się obawa przed zmianą, naturalna dla większości z nas. Jednak zmiana może być ciekawą podróżą w nieznane.

 

Są sytuacje, w których ludzie proaktywni poszukują nowych rozwiązań. To te chwile w życiu, w których podejmujemy decyzje np. o nowej pracy, nowym fachu, nowej branży. Świat zmienia się bardzo szybko. Codziennie pojawiają się nowe profesje, część starych znika. Będąc otwartymi, wielu z nas po 20 latach pracy ma kilka specjalności na koncie.

 

Żyję już na tyle długo, że na bazie moich doświadczeń mogę z całą pewnością stwierdzić, że już kilka razy w życiu budowałem swoją strefę komfortu, która dawała mi stabilizację, radość, potem złudzenie a nawet zagrożenie. Szczęśliwie zawsze konsekwencją tego ciągu faktów było pobudzenie do dalszego działania, rozwoju. Ale czy trzeba czekać do etapu zagrożenia? Czy nie można wyciągać wniosków?

 

Moim zdaniem każdy człowiek potrzebuje nieustannego rozwoju, długofalowo to jest kluczowe dla naszej egzystencji. Gdy jesteśmy młodzi, kończymy szkołę, studia, mamy najwięcej energii aby rozpocząć bieg po ścieżce rozwoju. Nam biegaczom przyzwyczajonym do wychodzenia poza strefę komfortu, łatwiej odnajdywać się w nowych warunkach, także poprzez trening.

 

Zdobywanie nowych kompetencji, zmiana może również dawać wiele radości. Jest tutaj podobieństwo z ciężkim treningiem, który przez wielu z nas jest tak lubiany

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij