Dlaczego poszukuję pracowników wśród biegaczy?

Praca Dla Biegacza

Wywiad z Wojciechem Kaczmarzykiem, który poszukuje pracowników wśród biegaczy

Wojciech Kaczmarzyk – Doradca Finansowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Przez 17 lat trenował pięciobój nowoczesny. Jest Wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

  • Jakie cechy biegaczy, sportowców czynią z nich pożądanych pracowników?

Nasz zespół tworzą młodzi, dynamiczni pracownicy. Praca którą wykonujemy wymaga bardzo dużo samodyscypliny, większość sportowców tę cechę charakteru posiada. Często biegacze posiadają dużą wytrwałość w walce ze swoimi słabościami, które przezwyciężają. W tym miejscu popatrzmy na analogie do naszego zawodu (doradca finansowy) –  nasza praca jest maratonem, a nie sprintem.

  • Jakie są Pana związki ze sportem?

Byłem zawodowym sportowcem przez 17 lat. Przez większość swojego, życia trenowałem pięciobój nowoczesny, w którym to jedną z konkurencji był bieg na 3000 metrów. Wiele zawdzięczam dyscyplinie sportowej jaką trenowałem tyle lat. Myślę, że śmiało można się pokusić o tezę, że gdyby nie sport nie zarządzałbym teraz prawie 40 osobowym zespołem.

  • Czy regularny trening przekłada się na efektywność pracy?

Zdecydowanie uważam, że tak. Nasza praca jest typowo umysłowa, aby zapewnić sobie higienę uważam że sport powinien nam być bliski cały czas. Daje upust emocjom i ładuje nas w pozytywne endorfiny.

  • Dlaczego praca w Pana firmie jest atrakcyjna dla biegaczy?

Szukam przede wszystkim osób podobnych do siebie. Ze sportowcami mi się łatwo komunikuje. Wiem, ile muszą zainwestować swojego czasu, aby doprowadzić swój organizm do średniej po 3,10 lub mniej na km biegnąc np. 3km – tak samo wiem, ile muszą zainwestować czasu, aby u nas osiągnąć sukces finansowy i stać się profesjonalnym doradcą finansowym. To właśnie upór w dążeniu do celu, a także wytrwałość i siła woli są jednymi z najbardziej cenionymi cechami charakteru.

Dziękujemy za wywiad, a biegaczy zainteresowanych pracą doradcy finansowego zapraszamy do kontaktu z Panem Wojciechem Kaczmarzykiem.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij