Ekspert ds. Sektora w Departamencie Analiz i Wsparcia Sektorowego

Miejsce pracy : Warszawa

Pracodawca : BGK Bank Gospodarstwa Krajowego

BGK to państwowy bank rozwoju – centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w  rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Odpowiedzialność i zadania:

  • Opracowywanie analiz rynkowych w obszarze specjalizacji sektorowej (raporty sektorowe/ rynkowe)
  • Współpraca z pionami z obszaru Zarządzania Ryzykiem oraz obszaru Sprzedaży i Produktów w zakresie procesu kredytowego w obszarze specjalizacji sektorowej (np. identyfikacja ryzyk transakcji, analiza modeli finansowych, analiza struktury transakcji)
  • Udział w spotkaniach zewnętrznych oraz wewnętrznych Banku
  • Dostarczanie wiedzy eksperckiej w ramach obszaru specjalizacji sektorowej
  • Przygotowywanie danych sektorowych i rynkowych na potrzeby raportów oraz prezentacji
  • Wyszukiwanie danych rynkowych, przygotowywanie analiz branżowych i analiz finansowych (w tym analiza modeli finansowych)
  • Weryfikacja techniczna modeli finansowych, biznes planów, przygotowywanie prezentacji branżowych, projektowych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomia/ finanse/ bankowość
  • Minimum 5-10 lat doświadczenia w obszarze analizy finansowej/ modelowania finansowego/ analizy rynku/ strukturyzacji transakcji
  • Dobra znajomość wiedzy dotyczącej sektora
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego (C1)
  • Biegła znajomość pakietu MS Office
  • Zaangażowania i ukierunkowanie na współpracę
  • Mile widziane uprawnienia CFA i ACCA
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Wysokie umiejętności analityczne i komunikacyjne
  • Doświadczenie w pracy dla / w sektorze elektroenergetycznym będzie dodatkowym atutem

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
  • Owocowe dni

Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj

  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami

Tweetnij

Inne wpisy