Generatory Pozytywnej Energii

Generatory Pozytywnej Energii

Firma Eneria SP. z o.o z Łomianek projektuje, buduje, a także zajmuje się konserwacją i serwisem silników oraz agregatów. Specjalizuje się również w wykonywaniu instalacji elektrycznych na wszystkich poziomach napięć. Ogólnie rzecz biorąc dostarcza energię w różnych formach (silniki, agregaty, fotowoltaika) i stąd pomysł, żeby drużyna biegowa złożona z pracowników przedsiębiorstwa nosiła nazwę Generatory Pozytywnej Energii.


Pracownicy Enerii zaczęli biegać już kilka lat temu. Potem umawiali się na wspólne wyjazdy na zawody takie jak Ekiden, czy Runmageddon. To były zawsze bardzo energetyczne i wesołe chwili spędzone w gronie osób, które wzajemnie się motywowały do wysiłku. Formalnie klub został założony w 2018 roku, powstał oficjalny regulamin oraz zasady przystąpienia do drużyny. Aktualnie ekipa liczy 17 osób (7 kobiet i 10 mężczyzn).


Dyrekcja firmy jest zainteresowana dobrą formą fizyczną swoich pracowników, dlatego wspiera ich na różnych płaszczyznach. Mogą oni korzystać raz w tygodniu z hali, żeby pograć w piłkę, a także otrzymują dofinansowanie do karty Multisport. Natomiast drużyna biegowa ma przyznany roczny budżet na pakiety startowe, którym rozporządza wg własnego uznania. Na początku roku zawsze zostaje ustalony kalendarz biegów, w jakich zawodnicy chcą wziąć udział. Jeżeli po zakończonym sezonie w kasie są jeszcze środki, wtedy przeznacza się je na zakup odzieży sportowej z logo firmy. Oczywiście każdy członek drużyny otrzymuje też klubową koszulkę.


Członkowie ekipy Generatory Pozytywnej Energii startują w wielu biegach:  przeszkodowych, masowych na asfalcie, a także w sztafetach maratońskich. Wielką gratką dla drużyny jest coroczny wyjazd na zawody “20km de Paris” do stolicy Francji, gdzie znajduje się “siedziba-matka” przedsiębiorstwa. W biegu tym bierze udział ponad 30 000 osób. Firma opłaca przelot i zakwaterowanie pięciu swoim zawodnikom, którzy w ciągu roku pokonali najwięcej kilometrów.


Członkowie firmowej drużyny biegają głównie rekreacyjnie oraz dla zdrowia, czerpiąc z tej pasji wiele radości. Niektórzy jednak mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Należy do nich lider grupy Andrzej Jankowski, którego “życiówka” na dystansie 10 km wynosi 37:39.


– Sport to zdrowie, a zdrowy pracownik jest bardziej wydajny – przekonuje. – W przypadku grupy biegowej dochodzi również profit marketingowy – biegamy w firmowych barwach, reklamując w ten sposób Enerię na zawodach. Pokazujemy, że warto u nas pracować.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij