Grupa Biegowa “Motywatornia Team”

motywatornia

Powstanie grupy biegowej ma na celu integrację środowiska, wspólne treningi, wyjazdy na zawody i promowanie aktywności ruchowej. Niektóre działają tylko w jednej lokalizacji, a inne mają większy zasięg. Tak jest właśnie w przypadku ekipy pod nazwą Grupa Biegowa “Motywatornia Team”. Stanowi ona inicjatywę społeczną promującą aktywność fizyczną oraz dbałość o zdrowie.

 

Drużyna nie ma charakteru oficjalnego stowarzyszenia, czy klubu. Magda Jaroch – Lidzbarska i Sebastian Wąsicki, postanowili rozpocząć organizację treningów biegowych dla wszystkich chętnych. Pierwszy zorganizowali w maju 2017 roku i od tego momentu spotykają się regularnie, aby wspólnie pracować nad swoją sprawnością fizyczną. Działają prężnie, bo ich treningi odbywają się w dwóch lokalizacjach. W Gdyni na Kaczych Bukach zajęcia prowadzi Magda, a w oddalonej o ok. 20 km Redzie, Sebastian. Grupa z Kaczych Buków spotyka się regularnie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, natomiast ekipa redzka  odbywa swój trening w różne dni tygodnia, według zapotrzebowania.

  

Często się zdarza, że wiele osób ma trudności z systematycznym bieganiem, bo brakuje mobilizacji. Właśnie dlatego Magda i Sebastian postanowili, że nazwa grupy powinna nawiązywać do tego co istotne, czyli motywacji do regularnej aktywności biegowej. Stąd właśnie “Motywatornia Team”. Do grupy może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Na spotkania przychodzą zatem stali bywalcy, jak i osoby, które dopiero chcą zacząć biegać. Potem ,,łapią” bakcyla i na wielu zawodach można ich spotkać w biało-zielonych barwach grupy. Drużyna organizuje też eventy, takie jak np. otwarty sprawdzian na 1000 m, wycieczki biegowo-marszowe, czy treningi w ramach akcji charytatywnych.

 

Często biorą udział w biegach jako team. Nie tylko podczas zawodów, gdzie stają w szranki z innymi ekipami, ale również w wydarzeniach charytatywnych. Właśnie niedawno pobiegli w 24-godzinnym biegu dla 10-letniego chłopca, Łukasza, który zmaga się z najcięższym stadium glejaka.
– Udział w tej imprezie był dla nas niesamowitym przeżyciem – mówi Magda Jaroch-Lidzbarska. – Startowaliśmy jako sztafeta i w 11 osób nabiegaliśmy łącznie 269,9 km. Bardzo się cieszyliśmy mogąc wesprzeć Łukasza w jego walce z chorobą. Drużyna solidnie się napracowała biegając w upalny dzień oraz nocą, kiedy chciało się spać. Wszyscy znakomicie się spisali.

 

Ważnym aspektem spotkań “Motywatornia Team” jest to, że prowadzone są w sposób zaplanowany pod okiem trenera. Jest więc rozgrzewka, następnie trening zasadniczy, a na zakończenie faza uspokojenia organizmu zwana schłodzeniem. Poziom trudności dostosowany jest do uczestników zajęć oraz panujących aktualnie warunków pogodowych. Głównie chodzi o przygotowanie  do startu w zawodach. Tak się składa, że każdy z członków grupy miał już swój  debiut w imprezie biegowej. Wielu z nich często staje na podium w swoich kategoriach wiekowych. Członkowie grupy biorą udział głównie w zawodach odbywających się w Trójmieście. W ramach turystyki biegowej wyjeżdżają też na imprezy masowe do innych miejscowości, niekiedy za granicę.

 

– Lubimy nawzajem motywować się do treningów – mówi Magda Jaroch-Lidzbarska. – Nawet, gdy ktoś “nie ma dnia”, to reszta go inspiruje. Wspólne bieganie jest dla nas wspaniałym uzupełnieniem tygodnia, formą odstresowania i spotkania biegowej rodziny. To okazja do rozmów, dbania o zdrowie oraz podnoszenie swojego własnego poziomu sportowego.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij