Grupa biegowa Runeda

Praca Dla Biegacza

Kilku pasjonatów biegania postanowiło zaktywizować miłośników tej aktywności z tzw. Małego Trójmiasta, czyli Redy, Rumi oraz Wejherowa i w 2013 roku założyli klub pod nazwą Runeda. Ich motto brzmi: radość biegania. Pełnoprawni członkowie drużyny to aktualnie ok. 80 dorosłych oraz kilkanaścioro dzieci.

 

Dziki biegają wieczorami


Członkowie grupy to biegacze amatorzy, którzy pracują, zajmują się swoimi obowiązkami domowymi i rodzinnymi, a potem znajdują czas na treningi. Często są to spotkania grupowe, które organizuje klub.


– Chcemy, żeby treningi odbywały się w godzinach wieczornych, tak by każdy zdążył wrócić z pracy – opowiada prezes Runeda Michał Pusdrowski. – Mamy, aż trzy różne propozycje takich spotkań, które zawsze odbywają się o godzinie 19.00. Od początku staramy się też wspierać lokalne wydarzenia biegowe. Od 2018 roku Runeda jest współorganizatorem Nocnego Biegu Parami ze Świetlikami w Redzie.


Przed obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa w ramach wspólnych treningów w poniedziałki odbywał się Leśny Marszobieg dla Młodych Dzików. Stosunek biegu do marszu dostosowany był do możliwości uczestników spotkania jak również od zróżnicowania terenu. We wtorki natomiast Stare Dziki uczestniczyły w Nocnym Bieganiu z Czołówkami i Dzikami. Tu trenowali już bardziej zaawansowani biegacze wybierając trudne i górzyste leśne trasy. W czwartki natomiast odbywały się treningi na stadionie miejskim lub w parku. W sezonie zimowym członkowie Runeda umawiali się również na wspólne morsowanie.

 

Zintegrowana grupa


Klubowe spotkania są bardzo ważne dla jego członków. Po wypełnieniu swoich obowiązków służbowych w zakładach pracy mają wreszcie czas na “ładowanie akumulatorów”. Nie tylko chodzi tu o dawkę wysiłku fizycznego. Co roku odbywają się też urodziny klubu i wtedy jest czas na tańce, śpiewy, radość, zabawę i wspominanie startów w zawodach biegowych.


– Każde wspólne bieganie jest dla nas miłym spędzeniem czasu w gronie znajomych, przyjaciół – mówi Michał Pusdrowski. – W klubie są osoby regularnie uczestniczące w zawodach biegowych, jak też ci, którzy biegają dla przyjemności. Po zakończeniu jednego treningu czekamy już na następny, bo Runeda to przede wszystkim wspaniali ludzie, z którymi można spędzić wiele miłych chwil.

 

Czytaj o innych grupach biegowych

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij