Grupa Biegowa Tristone Wałbrzych

tristone wałbrzych

Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. z Wałbrzycha jest producentem węży gumowych wykorzystywanych w systemach chłodzenia samochodów. Krystian Włodarczyk pracuje w tej firmie już kilkanaście lat. W tym czasie zauważył, że promuje ona dobrą atmosferę w pracy i stawia na rozwój osobisty w szerokim zakresie. Sam zaczął biegać 6 lat temu, gdy rzucał palenie papierosów. Trenował samotnie i coraz częściej startował w różnych zawodach. Po roku czasu narodził się pomysł, żeby reprezentować firmę właśnie na takich biegowych imprezach. Krystian poprosił zarząd przedsiębiorstwa o zakup koszulek z logo Tristone. Później podczas jednego z treningów spotkał dyrektora zarządzającego i wspólnie wymyślili, żeby założyć grupę biegową pod patronatem firmy. Zaczęła się rekrutacja do drużyny. Jednym z głównych celów było zdążyć przed lokalnym Toyota Półmaraton Wałbrzych. Udało się i w debiutanckim starcie wzięło udział 6 biegaczy reprezentujących Grupę Biegową Tristone Wałbrzych.

 

 – Obecnie aktywnych jest ośmiu biegaczy – mówi Krystian Włodarczyk. – Kilku zawodników leczy kontuzje i mam nadzieje, że szybko wrócą do zdrowia. W najlepszym okresie grupa liczyła 16 osób. Kilkoro niestety odeszło zmieniając pracę. Prowadzę profil drużyny na Facebooku. Udostępniam tam zdjęcia z treningów, zawodów, osiągnięcia naszych biegaczy oraz uzyskane czasy. Staram się połączyć bieganie z aktualnymi wydarzeniami np. świętami kalendarzowymi.

 

Indywidualny kalendarz biegowy

W grupie każdy ma stworzony swój kalendarz biegowy dopasowany do własnych możliwości i czasu. Zdarzało się, że podczas jednych zawodów startowało kilku pracowników Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. Mają swoje ulubione biegi, w których uczestniczą w większym gronie. Czasami też udaje im się wspólnie potrenować i wtedy to jest czas dla nich, żeby bardziej się zintegrować i porozmawiać na tematy nie zawsze biegowe. Niektórzy pracownicy firmy regularnie biorą udział w zawodach, inni natomiast startują sporadycznie bez nacisku na rywalizację, a są też tacy, dla których bieganie jest wyłącznie formą rekreacji. Zawodnicy Tristone preferują każdą formę biegów: uliczne, trial, ultra, a także OCR.

We wspólnych wyjazdach na zawody uczestniczą też rodziny biegaczy. Jest wtedy bardzo wesoło i pozytywnie. Ci, którzy nie startują, wspierają zawodników i dopingują ich na trasie. Od razu widać, że to zgrana paczka przyjaciół. Zazwyczaj wypady na biegi odbywają się we własnym zakresie, natomiast przed startem członkowie zespołu motywują się wzajemnie i wspierają. Na XX-lecie firmy został zorganizowany Firmowy Bieg Tristone, w którym brali udział zarówno zawodnicy z drużyny, jak też ich rodziny. Nie zapomniano również o dzieciach. One też wystartowały w zawodach na odpowiednich dla siebie dystansach.

 

Piękne tereny biegowe

Mówi się, że Wałbrzych to “zielone miasto”, zewsząd otoczone lasami i górami. Piękne widoki, wycinek historii i przyroda – to wszystko wpływa na niepowtarzalny klimat tego miejsca. Można tu trenować po wyjątkowo ciekawych ścieżkach Książańskiego Parku Krajobrazowego, oraz Górach Wałbrzyskich ze szczytem Chełmiec i najwyższym wzniesieniem o nazwie Borowa. Inne piękne widokowo miejsca doskonałe do biegania to Jałowiec, Wołowiec, Kozioł, Waligóra, czy też Suchawa. Warto wybrać się w tamte tereny.

 

 – Jesteśmy grupą wspierających się ludzi – przekonuje Krystian Włodarczyk. – Nie rywalizujemy ze sobą. Każdy próbuje pokonać samego siebie a nie kolegę, przez to nie ma lepszych i gorszych. Wszyscy robią dobrą robotę. Nie ma parcia, presji, a jest satysfakcja i samorealizacja.

 

Czytaj o innych grupach biegowych

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij