Nessi Time Elbląg

nessi

Nessi Time Elbląg to otwarta grupa dla wszystkich ludzi z pasją i uśmiechem na ustach. W tych trudnych czasach jej członkowie nie chcą być bezczynni i zamknięci w czterech ścianach, więc kogo tylko mogą namawiają do ruchu na świeżym powietrzu. Zimą morsują, a przez cały rok spotykają się na wspólnych treningach biegowych lub po prostu chodzą na spacery.

 

Potrzeba integracji biegaczy

– Nasza grupa Nessi Time Elbląg powstała w październiku 2020 roku w trudnym okresie covidowym – mówi elbląska koordynatorka ekipy Joanna Szymańska. – Natomiast w innych miejscach Polski drużyny Nessi Time wystartowały w listopadzie 2019 roku w 14 lokalizacjach, a obecnie jest ich 29 w tym jedna grupa w Niemczech. Każdego tygodnia spotyka się w sumie 250 osób. Nasza skromna ekipa liczy 9 członków, ale wiemy że będzie nas więcej.

Grupy Nessi Time zostały stworzone razem z Nessi Sportswear. Jest to polska marka odzieży sportowej. Każda drużyna ma swojego koordynatora, który organizuje spotkania i dba o jej integrację. Członkowie ekipy razem trenują, zwiedzają okolicę i miło spędzają wspólnie czas na rozmowach. Mówią o sobie, że połączyły ich kolorowe ubrania marki Nessi. W tych wielobarwnych i charakterystycznych strojach startują w zawodach i od razu można poznać, że tworzą jeden team. Chociaż w czasie pandemii wydarzeń biegowych nie było zbyt wiele, to jednak mają nadzieję, że niedługo będzie można znów wspólnie wystartować.

W drużynie są osoby, które lubią biegać po trasach asfaltowych, jak też w terenie leśnym i przełajowym. Podczas cotygodniowych spotkań na trening poświęcają od jednej do dwóch godzin w zależności od tego jak wygląda ich plan na dany dzień. Najważniejsze jest to, że każdy może do nich dołączyć, bo dostosują do niego swoje tempo i dystans.

– Dlaczego chcemy reprezentować markę Nessi? Bo niesie nas kolor – mówi ze śmiechem Joanna Szymańska. – Ważne, że to polska marka. Odzież jest wysokiej jakości. Raz założysz i jesteś uzależniony. Poza tym lubimy dobrze wyglądać i nie chcemy szarości. Nessi Time pomaga w budowaniu relacji, jesteśmy otwarci na nowe znajomości i przyjaźnie. Z  nami każdy miło i aktywnie spędzi czas.

 

Bieganie na spontanie

Członkowie grupy lubią spontaniczne akcje biegowe. Dlatego, gdy jedna z nich rzuciła hasło, żeby potowarzyszyć Wiolce Czuryńskiej, która obiegała województwo pomorskie i właśnie pojawiła się blisko Elblaga, długo się nie zastanawiały. Najpierw nieco czasu musiały poświęcić na znalezienie właściwej miejscowości, przez którą przebiegała trasa wyzwania, a potem z niecierpliwością wyczekiwały na ultramaratonkę.

  – Jak już się pojawiła to na powitanie przegoniła nas po świeżo zaoranym polu, przez które prowadziła trasa jej biegu – opowiada Joanna Szymańska. – Tego się nie spodziewałyśmy, a widok naszych min w tamtej chwili musiał być bezcenny.

Elbląg  i jego okolice obfitują w piękne  i bardzo ciekawe trasy biegowe. Do treningu pod zawody trailowe można wybrać urokliwą Bażantarnię. Jest to zabytkowy park leśny umiejscowiony na obszarze Wysoczyzny Elbląskiej przez, który przepływa Srebrny Potok. Można też biegać po asfaltowej drodze wiodącej przez Krasny Las. Magiczny klimat panuje w Rezerwacie Ujścia Nogatu, a każda ze ścieżek prowadzi przez malownicze leśne tereny. Członkom Nessi Time zdarza się czasem wyjść na “dyszkę”, a potem okazuje się, że wyszło 15 km, bo tak dobrze im się biegło. Po prostu lubią ze sobą spędzać ten aktywny czas.

 

Czytaj o innych grupach biegowych

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij