Nie zapominaj o jedzeniu w pracy

jedzenie

Odpowiednie odżywianie ma swoje odzwierciedlenie w formie sportowca. Niezależnie czy dotyczy to profesjonalistów, czy też amatorów. Zwłaszcza ci drudzy powinni przykładać do tego dużą wagę. Zajęci codziennymi obowiązkami zapominamy o regularnym spożywaniu posiłków. To potem może odbijać się niekorzystnie na naszej formie.

 

Dobry plan


Często w pracy jemy co popadnie, bez zwracania uwagi na podstawy zdrowotne, byle tylko zaspokoić głód. Bywa, że są to zbyt małe porcje, a niekiedy obywamy się zupełnie bez posiłku. To błąd. Wystarczy tylko właściwie wszystko rozplanować, dzień wcześniej przygotować sobie pożywienie i unikniemy spadku energii oraz słabej formy podczas treningu biegowego.


Stałe godziny posiłków


Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby jeść regularnie. Najlepiej 5 razy dziennie co 3-4 godziny. Dzięki temu nie będziemy czuć głodu i charakterystycznego ,,ssania” w żołądku. Posiłek możemy przygotować sobie w domu pakując go do pojemniczków. W telefonie ustawimy sobie alarm na odpowiednie godziny i gotowe. O właściwych porach będziemy mogli spożyć posiłek. Kiedy zjesz przed wyjściem z pracy, to w domu nie będzie trzeba ,,wrzucać czegoś na ruszt” i potem czekać, aż żołądek strawi pokarm, tylko spokojnie można iść już na trening.

 

Nawodnienie organizmu


Przez kilka godzin w pracy jesteśmy często bardzo zajęci. Warto jednak pamiętać o przyjmowaniu płynów, kiedy wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. W ciągu dnia należy wypić ich ok. 2 litrów. Dzięki temu odpowiednio nawodnimy organizm. Nie wystąpi osłabienie i nie pojawi się uczucie ciągłego pragnienia. Później trening będzie wykonany w komforcie zgodnie z założeniami.

 

Klucz do sukcesu


Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta i spożywanie posiłków o stałych porach to droga do osiągnięcia zamierzonego celu. Dzięki temu organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Ważne więc jest, żeby przez kilka, czy nawet kilkanaście godzin, które spędzamy w pracy nie zapominać o jedzeniu. Takie wyuczone rytuały żywieniowe powinny na stałe zagościć w naszym planie dnia, a wyjdzie nam to tylko na zdrowie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij