O psychice

psychika_strefa biegania

Jako praktycy tworzący portal Praca Dla Biegacza wiemy, że podczas pokonywania wielu kilometrów nadchodzi znużenie. Są jednak sposoby, by zająć głowę i odpędzić czarne myśli o zmęczeniu. Psychika biegacza – są patenty, o których dowiecie się z artykułów o treningu mentalnym. Rady doświadczonych biegaczy, trenerów oraz psychologów pozwolą Wam opanować kryzysy. Ważne jest też, żeby znać metody i narzędzia do zrelaksowania się przed priorytetowym startem w sezonie i pobudzić w sobie ,,bestię” nastawioną na sukces. Warto też dowiedzieć się jak podchodzić do celu finalnego i tych pośrednich, jak przetrwać trudne momenty na trasie ultramaratonu, jak się koncentrować oraz poznać swoje biegowe wady i zalety. Mentalność biegacza – niech moc umysłu będzie z Wami!

Podczas treningu, czy też zawodów wiele różnych myśli pojawia się w głowie. Są kryzysy, jak też momenty euforii. To niesamowita wręcz huśtawka nastrojów. Takie uczucia towarzyszą nam zarówno przed wyjściem na pobieganie, jak też w trakcie startu w zawodach. Przełamujemy się, ale też nieraz poddajemy i zwyczajnie odpuszczamy. Nie bez przyczyny wiele osób często powtarza, że ,,biega się głową”. Psychika i mentalne podejście odgrywa istotną rolę w życiu każdego biegacza. Niezależnie od tego, czy jest profesjonalistą, czy też amatorem. Jeśli zapanujemy nad własnym umysłem, pokonamy ,,demony” i odpędzimy czarne myśli, to wtedy osiągniemy zamierzony cel.

Motywacja do wyjścia na kolejny trening czasami spada. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Przecież oprócz naszej pasji sportowej są jeszcze inne obowiązki, które wypełniają dzień. Czasami też po prostu się nie chce. Dobrze jeśli w pobliżu jest osoba, która nas zachęci i zmobilizuje, a najlepiej jeśli razem z nami wyjdzie pobiegać. Gorzej gdy takiego kogoś nie ma w pobliżu. Jesteśmy jednak my, czyli redakcja portalu. Na naszych łamach można znaleźć motywujące treści oraz sposoby na poradzenie sobie z wewnętrznym leniem. Zarówno od specjalistów, jak i doświadczonych biegaczy, którzy mają własne patenty na mobilizację. Bardzo chętnie dowiemy się jak Wy sami motywujecie się do wyjścia na kolejny trening. Pozytywne nastawienie rzutuje także na jakość naszej pracy zawodowej i podejmowanych tam przez nas działań.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij