Przehyba Trail

przehyba

Coraz większa liczba biegaczy decyduje się na wzięcie udziału w zawodach górskich. Nie tylko ze względu na piękno gór, niepowtarzalny klimat, ale również atmosferę, którą tworzą uczestnicy tego typu wydarzeń, czyli biegacze, jak również organizatorzy. Ultrasi powiadają, że jak raz pobiegniesz w górach, to chcesz tam wrócić po raz kolejny. Coś w tym jest…

 

Za dwa tygodnie, a dokładnie 9 lipca, odbędzie się już po raz piąty Przehyba Trail. Malownicze tereny Beskidu Sądeckiego przyciągną tu znów biegaczy na klimatyczne ścieżki biegowe. Organizatorem zawodów jest Fundacja Małopolska Biega, która przygotowała dla zawodników trzy trasy o różnym stopniu trudności. Odbędą się biegi na dystansach: 23 km, 33 km oraz gratka dla ultrasów, czyli bieg na 60 km.

  

Wszystkie trasy zawodów prowadzą przez Przehybę. Jest to szczyt górski znajdujący się w zachodniej części Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Ma on 1175 m wysokości i jest przepięknie położony w Popradzkim Parku Krajobrazowym. Wokół znajduje się kilka potoków oraz tereny leśne. Trasy biegu poprowadzone są tak, by biegacze mieli możliwość pokonywania nie tylko popularnych ścieżek i dróg, ale również tych mniej znanych, jak choćby fragment zielonego szlaku z Jazowska na Przehybę, czy też żółtego z Przehyby do Starego Sącza.

 

Motto biegu brzmi: Przehyba Trail – Radość biegania. Organizatorzy chcą, żeby bieganie było radością i mile spędzonym czasem pośród gór i w towarzystwie innych biegaczy.

 

– Warto wziąć udział w biegu Przehyba Trail nie tylko ze względu na piękne i malownicze trasy Beskidu Sądeckiego, ale również dlatego, że zawody są przygotowane przez biegaczy – przekonuje jedna z organizatorek Agnieszka Faron, utytułowana zawodniczka i ultramaratonka. – Są to ludzie, którzy aktywnie biegają i wiedzą doskonale co potrzeba biegaczowi, by ten czuł się dobrze i komfortowo. Do tego miła i kameralna atmosfera sprawia, że można cieszyć się bieganiem bez tłumów na mecie. Każdy jest traktowany wyjątkowo i dlatego decyduje się tu wrócić po raz kolejny.

 

Plan imprezy biegowej Przehyba Trail – 09.07.2022

* Start biegu na dystansie 60 km – 09.07.2022, godz. 6:00 – limit czasu 12 godzin.

* Start biegu na dystansie 33 km – 09.07.2022, godz. 8:00 – limit czasu 6 godzin.

* Start biegu na dystansie 23 km – 09.07.2022 godz. 9:00 – limit czasu 5 godzin.


Start i meta oraz biuro zawodów usytuowane są przy boisku sportowym/orliku w Gołkowicach

Górnych.

 

Na zawody można się cały czas zapisywać.
– 60 km, do 30.06.2022 – opłata 230 pln. Płatność gotówką w biurze zawodów 250 zł.

– 33 km, do 30.06.2022 – opłata 160 pln. Płatność gotówką w biurze zawodów 170 zł.

– 23 km, do 30.06.2022 – opłata 140 pln. Płatność gotówką w biurze zawodów 160 zł.

 

Więcej informacji oraz zapisy na stronie biegu: www.przehybatrail.pl

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij