Serialowy maraton na weekend.

The_Undoing_Nicole_Kidman

Kiedyś z czasów przednetflixowych serial zazwyczaj kojarzył nam się z długaśnym tasiemcem, pełnym nużących albo wręcz przeciwnie, nieprawdopodobnych, wątków. Wszystko to zmieniło się wraz z pojawieniem platform streamingowych, takich jak właśnie Netflix czy HBO. Obecne seriale mogą stawać w szranki w filmami. To często podzielone na odcinki, ale zamknięte opowieści. Co raz więcej aktorów i reżyserów kinowych zaczyna tworzyć właśnie seriale. Stały się więc one rozrywką najwyższej klasy. To też świetny sposób na udany wieczór, szczególnie w chłodne, jesienno-zimowe miesiące.

Dzisiaj zapraszam Was w podróż po serialach pełnych akcji i szybkiego tempa!

“Od nowa” HBO


Thriller z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. Trzyma w napięciu do ostatniego odcinka. To historia nowojorskiej terapeutki, której w jednej chwili całe życie wywraca się do góry nogami. Musi skonfrontować się z prawdą o tym, jak niewiele wie o swoich najbliższych. Gdy dochodzi w okolicy do morderstwa młodej kobiety – jednym z głównych podejrzanych staje się mąż bohaterki. Świetnie poprowadzona fabuła sprawia, że z każdym kolejnym odcinkiem mamy co raz więcej wątpliwości co do tego, kto rzeczywiście zabił.

“Stewardesa” HBO


Czarna komedia z kryminalnym zabarwieniem. W rolę zakręconej Cassie wciela się znana z serialu “Teoria wielkiego podrywu” Kaley Cuoco. Po mocno zakrapianej alkoholem nocy w towarzystwie dopiero co poznanego mężczyzny, bohaterka budzi się w hotelowym łóżku nie pamiętając nic z poprzedniego wieczoru. Kac byłby zwykłym kacem, gdyby nie to, że jej kochanek leży obok cały we krwi i martwy. Czy to Cassie jest odpowiedzialna za jego śmierć? Czy uda jej się odtworzyć w pamięci co wydarzyło się zeszłej nocy i pozna prawdę?

Gambit królowej” Netflix

Opowieść o genialnej szachistce, która odkrywa swój talent mając zaledwie 9 lat. Ten mini serial zdobył taką popularność, że podobno w sklepach zaczęło brakować szachów. To się nazywa inspirujące kino! Poza ciekawą tematyką (jakby nie patrzeć sportową!), to także świetna opowieść o młodej dziewczynie, odstającej od reszty społeczeństwa, która rozwija swój niezwykły talent, a jednocześnie próbuje się uporać z problemami osobistymi. Dodatkowym atutem serialu jest występ naszego polskiego aktora, Marcina Dorocińskiego.

“W garniturach” Netflix

Jeśli lubicie seriale o prawnikach, to myślę, że ten wybór Wam się spodoba. Dużo się dzieje, widz może zanurzyć się w świat nowojorskiej klasy business. Główny bohater, Mike Ross, zdolny i inteligentny chłopak, zostaje wyrzucony z college’u i dorabia sobie pisząc testy za innych studentów. Pewnego dnia przypadkiem trafia na proces rekrutacji w firmie prawniczej. Mimo braku wykształcenia zostaje zatrudniony. Od tej pory próbuje utrzymać swoją pozycję mimo, że działa w firmie nielegalnie. Pomaga mu w tym jeden z prawników – Harvey Specter, który sam go zatrudnił.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij