Słupsk wspiera biegaczy

Praca Dla Biegacza

Słupsk to miasto przyjazne biegaczom. Mogliśmy przekonać się o tym podczas biegu Wiolki Czuryńskiej – 1092 km w 14 dni – bieg dookoła województwa pomorskiego. Aktywność wspierana jest przez władze miasta w tym przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Grupy biegowe

Praca Dla BiegaczaW Słupsku jest wielu biegaczy i biegaczek skupionych w różnych grupach biegowych, m.in.

    • 3 Fale
    • Biegam, bo lubię
    • STOPA Słupsk

  – Gdy pierwszy raz zobaczyłam info o biegu dookoła woj. pomorskiego Wiolki Czuryńskiej bez wahania napisałam do niej na fb, że Słupsk zaprasza, bo przecież jest w woj. Pomorskim – wspomina Agnieszka Klimczakbiegaczka i Dyrektorka SOSIR. –  Nawet nie pomyślałam o tym, by można było ominąć nasze miasto!!! Dla mnie było oczywiste, że musi być na trasie i pod drodze.

W obiektach Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wiolka Czuryńska uzyskała wsparcie – nocleg, lekką odnowę biologiczną i ciepłą atmosferę. Pani Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka pomysł podchwyciła i z przyjemnością udzieliła patronatu nad biegiem dookoła województwa pomorskiego.

 

Zaangażowanie wielu biegaczy

Agnieszka Klimczak bez problemu zebrała sporą grupę biegaczy i biegaczek z terenu, zapaleńców biegania, amatorów, kibiców, pasjonatów aktywnego trybu życia. Z jej inicjatywy stworzono także wydarzenie FB BIEG NA WŁASNYCH ZASADACH.

http://sosir.slupsk.pl/bieg-na-wlasnych-zasadach/

Praca Dla Biegacza

Każdy mógł dołączyć i biec ile chce!!! Towarzystwo Wiola miała już od zaprzyjaźnionej Ustki, bo tam niektórzy zaczynali z nią biec. Najwięcej przebiegł MARIUSZ SIDOR, bo aż 62 km w towarzystwie Wiolki. W bieg zaangażowało się wiele osób  – MONIKA SETNIK z grupy biegowej 3Fale, BASIA LITWIN, której wyszedł dystans maratoński. IWONA KOSICKA, która ostatecznie nie pobiegła, bo kilka dni przed zaliczyła kwarantannę, ale mocno wszystkim kibicowała. Po gminnych ścieżkach także  prowadziła trasa biegu, więc udział wzięła EWELINA URBAN – biegaczka z Urzędu Gminy Słupsk oraz wiele, wiele innych osób.

Udało się również namówić dziennikarzy Radia Słupsk i słupskiej telewizji, którzy zrobili nagrania. Hucznie przywitaliśmy Wiolkę pod słupskim Ratuszem i biegiem odprowadziliśmy do rogatek miasta. Było nas spora grupa, co widać na zdjęciach.

25. kwietnia 2021. To była sympatyczna niedziela biegowa w Słupsku

Przeczytaj o Projekcie Wiolki Czuryńskiej – Biegam Dla Kobiet

Poznaj firmy przyjazne biegaczom

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij