Stowarzyszenie Klub Biegacza Mila

Praca Dla Biegacza

Magda i Andrzej Łuszczyk od kilku lat mieszkają we wsi Łychowska Wola (województwo mazowieckie). Jako, że biegają od dawna to postanowili namówić swoich nowych znajomych, żeby do nich dołączyli. W pewnym momencie na wspólne treningi zaczęło przychodzić coraz więcej osób. Kiedy te aktywne spotkania stały się tradycją, przyszedł czas na sformalizowanie grupy. Podczas treningów państwu Łuszczykom zawsze towarzyszyła Mila, suczka rasy Golden Retriever. Uczestniczyła w spotkaniach nawet, wtedy gdy jej właściciele nie mogli na nie przybyć. Postanowiono więc, ją wyróżnić i tak powstało Stowarzyszenie Klub Biegacza Mila.

 

Wspólne treningi

Na treningi przychodzi ok. 40 osób. 3 razy w tygodniu grupa biega, uprawia Nordic Walking,  oraz jeździ na rowerach. Czasami w zajęciach uczestniczą też dzieci, które na hulajnogach towarzyszą dorosłym. Pokonują trasy asfaltowe, chodniki, wiejskie drogi i leśne ścieżki.  Głównym motywatorem i prowadzącym treningi jest Andrzej Łuszczyk, który zawodowo jest żołnierzem. Ma na koncie wiele maratonów oraz biegów ultra. Jego duża wiedza znacznie ułatwia biegaczom osiąganie wymarzonych efektów. Gdy nie może przybyć na spotkanie, to wtedy zastępuje go żona, Magda.

Członkowie grupy bardzo lubią swoje biegowe, rekreacyjne spotkania. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, to biorą udział w zawodach. Swój klub reprezentowali wspólnie podczas  Biegu ITAKI dla Par w Warszawie, Półmaratonu Wiązowna, Biegu Tropem Wilczym w Pniewach, Biegu żołnierzy wyklętych w Grójcu, Biegu Annogórskim, a także w Gorce Ultra-Trail oraz w Biegu “Wygraj z depresją”.

 

Wydarzenia biegowe

Grupa stara się jak najczęściej organizować różne wydarzenia biegowe. Ustalają odpowiedni termin, harmonogram wydarzenia i dzielą się pracami przygotowawczymi, by wszystko sprawnie przebiegało. Najbardziej zależy im na aktywizowaniu lokalnej społeczności. Tworzyli już wydarzenia biegowe związane z Mikołajkami, odzyskaniem niepodległości, a także świętem Trzech Króli. Organizowali też treningi charytatywne, połączone ze zbiórką pieniędzy na leczenie Dominika Wojdalskiego, sportowca z ich regionu. Największe i  najbardziej znane wydarzenie jakie udało im się stworzyć to ,, I Truskawkowy Bieg Łychowskiej Woli”, w którym wystartowało ok. 200 osób.

W grupie ostatnio przyjęła się moda na urodzinowe wyzwania biegowe, czyli pokonanie tylu kilometrów ile kończy się lat. Klubowicze podczas takiego wydarzenia biorą aktywny udział w biegu. Towarzyszą solenizantowi na trasie oraz przygotowują dla niego niespodziankę – pamiątkowy puchar, kwiaty i gratulacje. Często po takich i innych biegach odbywają się spotkania integracyjne. Zazwyczaj są one urządzane u kogoś w domu lub ogrodzie. Przychodzą wtedy całe rodziny, w tym sporo dzieci.

 

Róznorodność tras biegowych

Na Mazowszu, w okolicach Grójca jest wiele terenów do biegania. Można trenować po trasach asfaltowych, a także po ścieżkach wiodących przy pięknie kwitnących wiosną sadach jabłoniowych, wśród pól i łąk. W odległości 2 km od siedziby klubu, czyli Łychowskiej Woli znajdują się duże kompleksy leśne z interesującymi, zróżnicowanymi ścieżkami do rekreacji. To idealne tereny na długie wybiegania. Można tam trenować w ciszy i w otoczeniu przyrody.

  Jeśli ktoś chce biegać w grupie, a nie ma znajomych gotowych mu towarzyszyć, to zapraszamy do nas – mówi członkini stowarzyszenia Katarzyna Byliniak. – Mamy w swoim gronie doświadczonych biegaczy, którzy udzielają cennych rad. Chętnie też spotykamy się po biegach spędzając wspólnie czas przy ognisku, na kuligu, czasem przy grach planszowych. Już zaczynamy planować letnie wyjazdy biegowe, np. w góry czy nad rzekę Pilicę, gdzie dodatkowo możemy popływać kajakami. Mile widziane w naszym gronie są dzieci – duża część naszych aktywności jest skierowana do nich. Wkrótce specjalnie dla najmłodszych zostanie przeprowadzony marsz wzdłuż rzeki Czarnej połączony z kursem survivalowym. To dopiero będzie atrakcja!

Czytaj o innych grupach biegowych

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij