Ultra 1092 km – relacja 1. dzień

Praca Dla Biegacza

22. kwietnia 2021 roku

O godzinie 8.03 Wiolka Czuryńska wystartowała do swojego Ultra.

Bieg Wiolki to Bieg dookoła województwa pomorskiego – 1092 km w 14 dni

Start z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, tzw. Małe Molo w Okolicach Hotelu Nadmorskiego i Restauracji Barracuda. Na starcie był mąż, znajomi. W trasę Wiolka ruszyła przy wsparciu jednej biegaczki i trzech biegaczy. Wszystkim towarzyszyły emocje.

Support biegowy dla Wiolki skończył się na Oksywiu pod siedzibą Akademi Marynarki Wojennej. Chwilę wcześniej był wspólny Live, który mogliście ogładać na kanałach w Social Mediach.

Dalej naszej Wiolce towarzyszył tylko wiatr, deszcz i grad, natężenie było zmienne. 

Przyjemny moment nastąpił w Mechelinkach, gdzie mąż Mariusz zapewnił pierwszy tego dnia punkt żywieniowy. Wiolka była szczęśliwa bo jak powiedziała”… kamienie i najgorszy odcinek dzisiaj już za mną …”

Ruszyła dalej w bardzo złej pogodzie, a kolejną nagrodą był obiad w Rzucewie, po przebiegnieciu ok. 39 km. 

W międzyczasie był wywiad, zrzucanie zdjęć i dogrywanie kolejnych szczegółów, tak jak to bywa w pierwszym dniu takiej wyprawy.

Sytuacja na godzinę 16.12. Wiolka wbiega do Władysławowa – niebawem zacznie biec po Półwyspie Helskim. Pokonała ok. 50% zaplanowanej dziś trasy, czyli bliko 55 km.

Praca Dla BiegaczaOkoło godziny 18-ej Wiolkę Widać w Kuźnicy. 

Tak wynika z obserwacji tracka.

Mąż Mariusz z samochodem czeka w miejscowości Hel. 

Mapka sytuacyjna obok.

Wiolka zakończyła etap docierając do granic miejscowości Hel. Było ciemno. Licznik biegu tego dnia zatrzymał się na 88km Ten dzień był bardzo trudny biegowo ze względu  na niską temperaturę, sztorm na Bałtyku oraz deszcz i grad, które utrudniały przemieszczanie się. Do tego sporo trasy po plaży. Brawo Wiolka!!! Teraz trzymajmy kciuki, żeby było zdrowie i moc na kolejny dzień. 

Relacje z innych dni biegu

2. Dzień – Hel – Łeba

 

Galeria Zdjęć Wiolki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij

Inne wpisy