zapoBIEGAJ zatorom płatniczym

Praca Dla Biegacza

Bibby Fair Pay Run

Czy wiesz co to zatory płatnicze? No właśnie… My chcemy to zmienić i zwrócić Twoją uwagę w niestandardowy sposób! Jesteś częścią życia gospodarczego, bo pracujesz, kupujesz, a może nawet produkujesz? Płacenie faktur na czas jest podstawą zdrowej i prężnie działającej gospodarki, zwłaszcza teraz w czasie pandemii. Problemy z płatnością szczególnie dotykają małe i średnie przedsiębiorstwa, dlatego wesprzyj je! Pokaż, że dbasz nie tylko o swoją kondycję, ale też o kondyncję polskiej gospodarki. Wspieraj promocję pozytywnych postaw w biznesie i weź udział w biegu wirtualnym i zapoBIEGAJ z nami zatorom płatniczym!

 

Bieg wirtualny – ale jak to?

Jak opisać bieg wirtualny jednym zdaniem? Proste: biegasz gdzie i kiedy chcesz! Jedyne co musisz zrobić to zarejestrować dystans, który przebiegniesz (lub przejdziesz – opcja dla fanów spacerów J). Możesz wykorzystać do tego swój smartfon, smartwatch czy opaskę mierzącą aktywność i zbierać kilometry w aplikacjach typu Garmin, Strava, Polar, Suunto, itp.

Czy obiegałeś/aś kiedyś Zator?

Praca Dla BiegaczaTo jak najbardziej poważne pytanie. Serio! O co chodzi? Trasa została wyznaczona dookoła miejscowości Zator, ze startem i metą na Rynku w Krakowie, po malowniczych, pagórkowatych terenach Małopolski. Ale Bieg jest wirtualny, więc to nie oznacza, że musisz biec specjalnie do tej miejscowości! Ty biegasz tam, gdzie chcesz.

Zakładamy, że jeszcze nikt nie przebiegł tej trasy… a tym bardziej z motywacją, którą jest obiegnięcie wszystkich zatorów płatniczych. W ten sposób z przymrużeniem oka, chcemy przypomnieć, że to ważna kwestia i wciąż duża bolączka polskich firm, która dodatkowo utrudnia im funkcjonowanie w czasie pandemii. Wyznaczona trasa to 150 km, ale aby wziąć udział w biegu wystarczy przebiec 50 km w ciągu kolejnych 30 dni.

Jak myślisz, damy radę obiec zatory? 

 

O co właściwie chodzi z tymi zatorami? 

Praca Dla BiegaczaMoże to będzie dla Ciebie zaskoczenie, ale płacenie partnerom biznesowym na czas to nadal rzadkie zjawisko w polskiej gospodarce. Szacuje się, że około 80-90 proc. polskich firm ma problemy z przeterminowanymi płatnościami. Zdarza się, że dostawcy przeciągają terminy płatności nawet do 120 dni.

Jak tworzy się zator?

Praca Dla BiegaczaW momencie, gdy firma nie otrzymuje na czas zapłaty od swojego klienta jest narażona na utratę płynności finansowej. To oznacza, że nie ma pieniędzy, by uregulować swoje własne płatności – faktury, podatki czy składki do ZUS. Wniosek jest jeden: trudności płatnicze jednej firmy przekładają się na sytuację u jej kontrahentów, którzy z kolei są zmuszeni wstrzymywać zapłatę dla swoich partnerów biznesowych, itd. Jedno opóźnienie płatności może negatywnie wpłynąć na sytuację kolejnej firmy.

To taki system naczyń połączonych, który tworzy błędne koło.

Problem zatorów płatniczych nie jest nowy. Można powiedzieć, że dla małych i średnich firm to codzienność. Na szczęście od początku 2020 roku obowiązuje tzw. ustawa antyzatorowa, która skraca dozwolony termin płatności w momencie, gdy duża firma dokonuje transakcji z mniejszym dostawcą. Dodatkowo prezes UOKiK (Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji) może ścigać przedsiębiorstw generujących największe zatory. Duże przedsiębiorstwa są również zobowiązane do raportowania do Ministerstwa Przedsiębiorczości swoich praktyk płatniczych. 

Nieterminowe regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów może prowadzić do ich problemów płynnościowych, a w konsekwencji nawet do bankructwa.

 

Dlaczego warto pobiec?

Praca Dla BiegaczaTo pierwszy bieg, który zwraca uwagę na kwestię zatorów płatniczych, często dotyczących firm, w których pracujemy. Obiegnij je razem z nami, gdziekolwiek jesteś! Nawet jeśli pracujesz w dużej firmie i zatory płatnicze nie dotyczą Cię bezpośrednio, możesz zrobić coś dla tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw, które borykają się z tym problemem. Ponadto, Bieg Wirtualny Bibby Fair Pay Run jest doskonałą okazją do praktykowania aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna, szczególnie teraz, gdy większość z nas pracuje w trybie zdalnym.

Praca Dla BiegaczaBiegnąc możesz pomóc podwójnie – wspieramy Fundację SUPER SPRAWNI, która zajmuje się dziećmi z porażeniem mózgowym oraz chorobami sprzężonymi. Wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji i pobiegnij dla kondycji jej podopiecznych.

W ramach pakietu startowego, po ukończeniu biegu otrzymasz:

  • pamiątkowy medal;
  • biegowy gadżet niespodziankę od sponsora tytularnego Bibby Financial Services;
  • elektroniczny numer startowy;
  • elektroniczny certyfikat.

Możesz rozszerzyć swój pakiet startowy o:

  • unikalną koszulkę techniczną, dzięki której każdy zobaczy, że nie tylko biegasz, ale też zapoBIEGASZ zatorom płatniczym!
  • opaskę techniczną z wyjątkową grafiką biegową.

Kiedy odbędzie się bieg?

Zapisy startują 1 maja 2021 r. Na przebiegnięcie Bibby Fair Pay Run masz 30 dni od momentu wgrania pierwszej aktywności. Bieg należy ukończyć do 30 czerwca 2021 r.

W biegu może wziąć udział każdy biegacz, który jest w stanie udokumentować swoje aktywności. Jeśli zatem masz zegarek biegowy lub smartfona z aplikacją mierzącą pokonany dystans, możesz startować.

150 km w ciągu miesiąca to dla Ciebie za dużo? Nic nie szkodzi, mamy też dystans minimalny: 50 km. Możesz również zaprosić znajomych i stworzyć drużynę – wówczas Wasze kilometry będą się sumować. Możemy wspólnie zapoBIEGAĆ zatorom płatniczym!

Zapisy oraz więcej informacji o biegu Bibby Fair Pay Run – https://b4sportonline.pl/bibby_fair_pay_run/

Jak wziąć udział w Biegu?

Wystarczy zarejestrować się na stronie Biegu Wirtualnego Bibby Fair Pay Run i opłacić pakiet startowy. Tylko tyle! I możesz zacząć biegać – lub spacerować 😉 – rejestrując swoje wyniki przy pomocy urządzeń mierzących aktywność (typu: Garmin, Strava, Polar, Suunto, itp.). Na realizację wyzwania masz 30 dni od momentu dodania pierwszego wyniku na Twoim koncie na stronie Bibby Fair Pay Run. Musisz się zmieścić w czasie do 30 czerwca 2021 roku. Po ukończeniu wyzwania otrzymasz pakiet z medalem oraz niespodzianką od Bibby Financial Services.

Płacąc za udział w biegu pamiętaj o tych, którzy nie mogą wystartować, czyli o podopiecznych Fundacji SUPRSPRAWNI. Dorzuć choćby drobną kwotę na wsparcie przedszkola terapeutycznego, żłobka i na prowadzenie zajęć z integracji sensorycznej czy logopedii dla dzieci z porażeniem mózgowym.

 

Projekt Wspierają

Praca Dla Biegacza

Zatory płatnicze są problemem dotykającym praktycznie wszystkie branże, dlatego do projekt ma wsparcie wielu podmiotów. Są to:

NewsweekMyCompanyMagazyn Bieganie,  British-Polish Chamber of CommerceStowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXAAtineaAutentiCRIFLigocki KancelariaPolarBiznes na OstroMagazyn FirmaSerwis FaktoringowyKlub Zabiegane Dni oraz oczywiście Praca Dla Biegacza.

 

Więcej informacji o projekcie

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij

Inne wpisy