Jak otrzymałem zatrudnienie dzięki portalowi Praca Dla Biegacza?

kamil kaim

Początki biegania

Kamil Kaim zaczął biegać 4 lata temu. Startował w zawodach na różnych dystansach, ale najbardziej upodobał sobie biegi na 10 i 15 km. Ku swojej satysfakcji osiągał całkiem niezłe wyniki. Jednak jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to nie był w pełni zadowolony i poszukiwał pracy. Zaczął więc składać podania do firm z branży fotowoltaiki na stanowisko przedstawiciela handlowego.

 

Przeszukując zasoby Facebooka natrafił na informację o profilu Praca Dla Biegacza. Pomyślał wtedy, że ktoś miał dobry pomysł tworząc takie miejsce i polubił fanpage. Przeglądając zamieszczone tam oferty pracy natknął się na ogłoszenie właśnie z branży fotowoltaiki. Pomyślał, że to nie może być przypadek. A skoro los tak chciał… Od razu  wysłał swoje CV i podanie na podany adres mailowy. Następnego dnia zadzwonił do niego Tomasz Nalewajko, pomysłodawca profilu Praca Dla Biegacza i przeprowadził z Kamilem rozmowę rekrutacyjną. Konwersacja w pewnym momencie zeszła na tematy biegowe. Była miła, przyjemna i inna niż podczas zwyczajowej rekrutacji.

 

Historia Kamila

Po dwóch dniach do Kamila zadzwonił szef firmy, której ogłoszenie zostało zamieszczone na profilu Pracy Dla Biegacza. Opowiedział o działalności przedsiębiorstwa i wielu zagadnieniach związanych ze specyfiką stanowiska przedstawiciela handlowego. Po kolejnych dwóch dniach zadzwonił ponownie tym razem z konkretną ofertą. Kamil zgodził się na warunki i podjął pracę.

 – Uważam, że serwis Praca Dla Biegacza jest świetnym miejscem do poszukiwania pracy przez biegaczy – przekonuje Kamil Kaim. – To dobrze, że jest portal dla takiej grupy aktywnych i pozytywnych ludzi, którzy mogą znaleźć wiele informacji na tematy zawodowe. To dzięki profilowi znalazłem pracę, której szukałem, w branży zgodnej z moimi zainteresowaniami. Wszelkie procedury trwały bardzo krótko, co świadczy o skuteczności osób zaangażowanych w ten projekt. Ważne jest dla mnie również to, że mój obecny pracodawca sprzyja osobom aktywnym. Gdy  poprosiłem o urlop w terminie, w którym będę chciał wystartować w zawodach biegowych, szef całkowicie to zaaprobował.

Kamil jest bardzo zadowolony z pracy, gdyż właśnie takiej poszukiwał. Jako przedstawiciel handlowy często podróżuje. Bardzo lubi kontakt z ludźmi dlatego dalekie wyjazdy nie są dla niego problemem. Poza tym wierzy w to co robi, a energię odnawialną uważa za naszą przyszłość i wręcz konieczność. Przekonuje, że gdy wybuduje dom, to zamontuje w nim panele słoneczne. Uważa, że zdecydowanie warto zaglądać na profil Praca Dla Biegacza szukając zatrudnienia. Dobrze jest przecież mieć pracodawcę, który sprzyja twojej pasji.

 

Plany biegowe

Najbliższe plany biegowe Kamila Kaima, to powrót do solidnych treningów. W poprzednim roku ze względu na pandemię koronawirusa mało biegał. Ma nadzieję, że dzięki pasującym mu godzinom pracy wygospodaruje czas na zbudowanie formy, a przede wszystkim znów zacznie startować w zawodach, za którymi bardzo tęskni. Wierzy, że ten rok będzie zdecydowanie lepszy.

Ma dwa cele biegowe. Jednym z nich jest przygotowanie się do startu w pierwszym w życiu maratonie. Kolejnym marzeniem jest wzięcie udziału w zawodach górskich. Jeszcze zastanawia się nad dystansem, jednak w głowie już rodzi się plan na start w Biegu im. dh Franciszka Marduły w Zakopanem. Ma na to jeszcze sporo czasu, więc z przygotowaniami nie powinno być problemów.


 

Poznaj firmy przyjazne biegaczom

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on linkedin
Udostępnij