Micron Technology: Silne wyniki finansowe, ale inwestorzy rozczarowani prognozami

Micron Technology: Silne wyniki finansowe, ale inwestorzy rozczarowani prognozami

Micron Technology: Silne wyniki finansowe, ale inwestorzy rozczarowani prognozami

W trzecim kwartale roku obrotowego 2024, Micron Technology osiągnęło zysk na akcję w wysokości 0,62 USD, w porównaniu do straty 1,73 USD na akcję w tym samym okresie roku poprzedniego. Eksperci przewidywali dodatni wynik, szacując EPS na poziomie 0,48 USD.

Przychody amerykańskiej firmy w minionym kwartale wyniosły 6,81 miliarda USD, co jest znacznie więcej niż w roku poprzednim, kiedy to Micron zanotował 3,75 miliarda USD. Analitycy spodziewali się wzrostu przychodów do 6,66 miliarda USD.

Jednakże, prognozy firmy na kolejny kwartał nie w pełni przekonały rynek: Micron oczekuje zysku na akcję w przedziale 1-1,16 USD, podczas gdy rynek spodziewał się 1,02 USD. Także prognozowane przychody na poziomie 6,81 miliarda USD są nieznacznie powyżej oczekiwań, które wynosiły 6,7 miliarda USD.

Zyskowność Micron a krytyka zbyt wysokich oczekiwań

Pomimo dobrych wyników finansowych, zarówno wyniki, jak i prognozy amerykańskiego producenta półprzewodników Micron Technology rozczarowały inwestorów. Mimo że cele na bieżący kwartał mniej więcej pokrywały się z konsensusowymi prognozami, akcje spółki wyraźnie spadły po środowej publikacji wyników po godzinach handlu. Ważnym powodem tego mogły być realizacje zysków po wcześniejszym silnym wzroście kursu – podobnie jak miało to miejsce niedawno w przypadku jeszcze lepiej radzących sobie akcji giganta chipowego NVIDIA.

Po ostatnim odbiciu kursu akcji Micron, w czwartek zapowiada się spadek o 5,5 procent do 134,58 USD. To oznacza, że roczny wzrost wartości akcji, które do tej pory były jednym z największych wygranych w indeksie NASDAQ 100, skurczy się do wciąż imponujących blisko 58 procent. Bezkonkurencyjnym liderem w 2024 roku jest ponownie NVIDIA, której akcje wzrosły o ponad 150 procent. Indeks technologiczny w tym samym okresie zyskał około 17 procent.

Share